وبلاگ ویژگان درباره ایرانیان خارج از کشور

هموطنان گرامی در این بخش از سایت می توانید به آرشیوی از مطالب و موضوعات مختلف و متنوع درباره ایران و ایرانیان خارج از کشور بویژه ایرانیان موفق خارج از کشور دسترسی داشته باشید که خواندن و دنبال کردن این مطالب خالی از لطف نیست

سربازی ایرانیان خارج از کشور
دکتر میر عظیمی سرپرست تیم سوئدی کاشف داروی ضد کرونا

دانشمندان و پزشکان بسیاری در سراسر چهان به طور شبانه روزی برای مبارزه با این ویروس در حال تلاش هستند تا بهترین و سریعترین راه شکست این بیماری را بیابند یکی از این تیمهای موفق ، پزوهشگران برجسته ای ازکانادا و اسپانیا با همراهی تیم زیست‌شناسی عفونی سوئد به ریاست دکتر علی میرعظیمی هستند (ادامه مقاله...)

دکتر حامد بهشتی کارآفرین برگزیده آلمان

دکتر حامد بهشتی فارغ التحصیل رشته محیط زیست و انرژی های تجدید پذیر درکشور آلمان هستند که توانسته اند با اختراع یک دستگاه تصفیه آب ارزان و با دوام ، علاوه بر نجات جان میلیونها نفر در کره زمین، این دستاورد بزرگ علمی را به نام ایران و ایرانیان به ثبت برساند (بیشتر...)

نخستین فضانورد ایرانی جاسمین مقبلی

سرکار خانم مقبلی ؛ فضانورد ایرانی‌ تبار اهل آمریکا که از سال ۲۰۱۷ برای انجام ماموریت آرتمیس (سفر به ماه) تحت آموزش قرار گرفته بود حالا در جمع ۱۳ فضانورد نامزد معرفی شده از سوی ناسا برای قرار گرفتن در نوبت سفر به‌ ماه و مریخ است. (بیشتر...)

تابعیت فرزند ایرانی

با تغییر قوانین امکان دریافت تابعیت برای فرزندانی که دارای مادر ایرانی و پدر خارجی هستند نیز فراهم شد.بدین ترتیب زنان ایرانی که دارای فرزند از همسران غیرایرانی خود هستند، برای اولین بار، می توانند از لحظه تولد فرزندنشان برای او شناسنامه ایرانی بگیرند که به معنی کسب تابعیت ایران است. (بیشتر...)

بیتا دریاباری

سرکار خانم دریاباری این بانوی نیکوکار ایرانی- امریکایی در راستای توسعه دوره‌های زبان و ادبیات فارسی، تاکنون حدود ده میلیون دلار ر به دانشگاه های مطرح آمریکا کمک مالی کرده است . (ادامه مطلب ...)

تارا شریفی

ضریب هوشی این دختر ایرانی- انگلستانی دو عدد بالاتر از ضریب هوشی تخمین زده شده برای آلبرت اینشتین، فیزیکدان معروف و استیون هاوکینگ فیزیکدان برجسته انگلیسی است. (ادامه مطلب ...)

توریست آمریکایی
مرحوم دکتر نیازمند مرد صنعت ایران

دکتر رضا نیازمند یک مدیر جوان ایرانی که در سال ۱۹۷۵ توانست شرکت ولوو را از خطر ورشکستگی نجات دهد. از او به عنوان ژنرال صنعت ایران و یکی از پایه‌گذاران توسعه صنعتی در اقتصاد ایران یاد می‌شود (ادامه مطلب...)

کتابخانه‌ای به نام هسکل

بعد از وضع قانون منع ورود شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا : خانواده‌های این کشورها به ویژه ایرانی‌ها برای دیدار با بستگان خود در کتابخانه‌ای در منطقه‌ای مرزی با کانادا با هم ملاقات می‌کنند. (ادامه مطلب...)