وبلاگ ویژگان درباره ایرانیان خارج از کشور

هموطنان گرامی در این بخش از سایت می توانید به آرشیوی از مطالب و موضوعات مختلف و متنوع درباره ایران و ایرانیان خارج از کشور بویژه ایرانیان موفق خارج از کشور دسترسی داشته باشید که خواندن و دنبال کردن این مطالب خالی از لطف نیست

ایرانیان مقیم خارج از کشور

جالب است که بدانیم بر طبق آمار ارائه شده توسط اداره ی سرشماری آمریکا تنها بین 1.5 تا 2 میلیون ایرانی تبار در آمریکا وجود دارد که حدود 850000 نفر از آنها در لس آنجلس زندگی میکنند. به همین دلیل، از منطقه لس آنجلس تحت عناوینی چون "تهرانجلس" و یا "ایرانجلس" یاد میشود (بیشتر...)

چهار-دانشمند ایرانی نامزد دریافت جایزه ژئوفیزیک

چهار دانشمند ایرانی مقیم آمریکا نامزد دریافت معتبرترین جایزه ژئوفیزیک جهان شدند . جایزه ای که هر ساله به دانشمندانی اهدا می‌شود که در حوزه علوم آبی خدمات قابل توجهی به پیشرفت علم، آموزش یا اثرات اجتماعی آن انجام داده باشد. (ادامه مطلب...)

سربازی ایرانیان خارج از کشور

مسئله نظام وظیفه آقایان یا همان سربازی خودمان از آن دسته موضوعاتی است است که در کشور ما همیشه جای بحث بوده و تقریبا درهر خانواده ایرانی چه در داخل و چه در خارج از کشور بخوبی با مسائل و مشکلات جانبی آن آشنا بوده و شاید به جرات بتوان گفت که هیچ کسی... (ادامه مطلب...)

پروفسور لطفی بنیانگذار تئوری منطق فازی

معنای لغوی فازی (Fuzzy) به معنی گنگ و مبهم تعریف شده است و بر اساس همین تعریف در زندگی رمزمره خودمان زمانیکه در موقعیتی‌هایی مواجه می‌شویم که نمی‌دانیم تصمیم درست یا نادرست گرفته ایم در این هنگام، منطق فازی (Fuzzy Logic)بعنوان یک راهکار معرفی شده و یک پیشنهاد منطعف را ارائه می‌دهد. به این ترتیب برای هر موقعیتی می‌توان میزان عدم قطعیتی تعیین کرد. به همین علت گاهی به منطق فازی، منطق همراه با شک هم گفته میشود زیرا نتایج آن بصورت قطعی و 100% نخواهد بود.... (ادامه مطلب...)