ایرانیان خارج از کشور

ارائه مشاوره کنسولی به ایرانیان خارج از کشور

روزانه بسیاری از هموطنان گرامی خارج از کشور برای دریافت خدماتی همچون تایید مدارک تحصیلی و غیر تحصیلی ، امور مرتبط با نظام وظیفه ، امور دانشجویی ، ثبت ازدواج و طلاق ، دریافت مهر مشمولان غایب، صدور و یا تجدید گذرنامه ، تنظیم انواع وکالتنامه ، دریافت و تعویض شناسنامه ، دریافت کارت ملی ، گواهی تجرد یا عدم سوء پیشینه ، اصلاح تاریخ تولد ، انتخاب یا تغییر نام ، ثبت تولد فرزند ، و ... نیازمند مراجعه حضوری به کنسولگریهای ایران در کشور محل زندگی خود می باشند

نیاز به دریافت خدمات کنسولی ایرانیان خارج از کشور

مراجعه به کنسولگری های ایران

برای انجام بسیاری از این کارها متقاضی می بایستی به سفارتهای ایران در محل سکونت خود مراجعه نموده و از نحوه انجام مراحل اداری با توجه به درخواست خود آگاه گردد.

مشاهده شده بسیاری از هموطنان عزیز خارج از کشور به دلیل نا آشنایی با قوانین کنسولی ، حجم بالای کارها در برخی کنسولگریها ، تغییر و یا وضع قوانین جدید ، دریافت راهنمایی های اشتباه ، بیماری و یا کهولت سن ، مشغله زیاد ، عدم آشنایی با فناوریهای اینترنتی، مسافت و هزینه زیاد مراجعه تا نمایندگی ها و... برای انجام همین درخواستهای گاهی ساده و کوچک خود مجبور به رفت و آمدهای چندباره و صرف وقت و هزینه زیادی شده بطوریکه گاهی حتی با عدم نتیجه گیری نیز مواجه میشوند.

مراجعه به کنسولگری های ایران

در حالیکه شاید بسیاری از این امور با دریافت یک راهنمایی و مشاوره قبل از مراجعه به سفارت به شکل راحتتری قابل انجام باشند و یا با تهیه مدارک مورد نیاز تنها با یکبارمراجعه و در بعضی از مواقع حتی بدون نیاز به مراجعه مستقیم قابل پیگیری باشند.

از اینرو ویژگان با هدف کاهش هزینه های مادی و ایجاد آرامش روانی برای ایرانیان خارج از کشور سرویس رایگانی را با نام مشاوره امور کنسولی راه اندازی کرده است که هموطنان عزیز خارج از کشور بتوانند از راههای گوناگون و در دسترس درخواست خود را مطرح نمایند تا کارشناسان کنسولی ویژگان در کوتاهترین زمان ممکن پاسخگوی آنان باشند ، همچنین ایرانیان خارج از کشور میتوانند ازطریق عضویت در شبکه های اجتماعی ویژگان علاوه بر دسترسی به اخبار و اطلاعیه های مهم ثبت درخواست نیز داشته باشند.

ارایه خدمات کنسولی

ویژگان برای ارائه خدمات مشاوره ای خود از تجربه و دانش اساتید بازنشسته وزارت امور خارجه استفاده میکند که سالیان متمادی باتوجه موقعیت شغلی در کنسولگریهای ایران در کشورهای مختلف مشغول فعالیت بودند و از نزدیک با مسائل و مشکلات ایرانیان خارج از کشور آگاهی داشته و هم اکنون نیز با حفظ ارتباطات کاری خود از جدیدترین قوانین وضع شده جهت راهنمایی بهره میبرند.

ویژگان امکان ارایه خدمات کنسولی رو در هیچ یک از بخشهای مرتبط با وظایف کنسولگری ها و سفارت خانه ها به هیچوجه نداشته و صرفا نقش مشاوره، راهنمایی و ارایه راه حل در کوتاه تر شدن مسیر انجام امور کنسولی دارد.

نکات مهم قبل از ثبت درخواست

ثبت درخواست خدمات مشاوره کنسولی

ساعات پاسخگویی (به وقت شما) :
از     تا  
 کد امنیتی :  

پیشنهاد می نماییم با ثبت نام در سایت و ثبت درخواست از پنل کاربری اقدام فرمایید تا علاوه بر دریافت پاسخ در مدت زمان کوتاهتر به تمامی امکانات دسترسی داشته باشید .